• Strona główna >
  • Aktualności >
  • Aktualności >
  • Designer 3.0: platforma dla sektora inżynierii lądowej i wodnej w nowej odsłonie – więcej funkcjonalności i aż trzy moduły obliczeniowe.

Designer 3.0: platforma dla sektora inżynierii lądowej i wodnej w nowej odsłonie – więcej funkcjonalności i aż trzy moduły obliczeniowe.

Designer 3.0: platforma dla sektora inżynierii lądowej i wodnej w nowej odsłonie – więcej funkcjonalności i aż trzy moduły obliczeniowe.

Materiały prasowe

Grupa Pietrucha udostępnia nową edycję autorskiej platformy obliczeniowej. Designer 3.0, to trzy narzędzia obliczeniowe, podręczniki, poradnik i studia przypadków poświęcone produktom oferowanym przez Grupę, dostępne w jednym miejscu. Designer 3.0 powstał z myślą o specjalistach z sektora inżynierii lądowej i wodnej, aby ułatwić projektowanie rozwiązań z zakresu stabilizacji i wzmacniania nośności gruntu, zabezpieczeń przeciwpowodziowych oraz budowy ścian oporowych i przeciwfiltacyjnych.

Trzy intuicyjne moduły obliczeniowe w jednym miejscu
Designer 3.0 to aż trzy moduły obliczeniowe, pozwalające na dobór produktów Grupy Pietrucha w projektach z zakresu inżynierii lądowej i wodnej np. budownictwa drogowego i kolejowego i zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Designer 3.0 wyróżnia intuicyjna i szybka obsługa. Dokładność kalkulacji modułu EcoWall jest porównywalna z zaawansowanymi programami do obliczeń geotechnicznych, opartymi na metodzie MES. Algorytmy wykorzystane w oprogramowaniu są zgodne z normą europejską dotyczącą projektowania geotechnicznego Eurokod 7.

Moduł EcoWall ułatwia prowadzenie obliczeń projektowych i dobór profili ścianki oporowej lub bariery przeciwfiltracyjnej w gruncie z grodzic hybrydowych lub winylowych marki Pietrucha. Program samodzielnie dobiera optymalną długość ścianki i, jeśli jest to wymagane, sposób jej kotwienia. Raport z obliczeń generowany w formie pliku .pdf zawiera informacje niezbędne do złożenia w projekcie.

Moduł OptiGrid pozwala na dobór konstrukcji podłoża stabilizowanego georusztami dwukierunkowymi PolGrid o sztywnych, integralnych węzłach. Po wprowadzeniu podstawowych parametrów gruntu oraz wymagań projektu, program samodzielnie dobiera optymalny wariant konstrukcji z użyciem georusztów lub geokompozytów PolGrid, aby uzyskać najbardziej korzystną stabilizację i nośność podłoża, jak również odseparować materiały o różnym uziarnieniu i przepuszczalności.

Konfigurator mobilnej bariery przeciwpowodziowej FloodWarden oblicza wysokość i nośność modułowego zabezpieczenia, zgodnie z parametrami projektu. Narzędzie umożliwia również dobór akcesoriów i wyposażenia dodatkowego bariery, jak również usług transportu i montażu. Dzięki takim funkcjonalnościom, użytkownik otrzymuje kompletną, odpowiadającą jego potrzebom konfigurację oraz wycenę.


Prostota użytkowania i kompletna baza danych
Baza danych uwzględnia pełny asortyment elementów systemu FloodWarden, wszystkie rodzaje georusztów i geokompozytów, profile grodzic PVC i hybrydowych oraz ich warianty. Dodatkowo, użytkownik uzyskuje dostęp do danych technicznych rozwiązań z wykorzystaniem kotew firmy JLD, plików .dwg, SST oraz wszelkich dokumentów i certyfikatów świadczących o jakości i wyjątkowości produktów firmy Pietrucha. Uzupełnieniem są opracowane przez specjalistów grupy Pietrucha na podstawie wielu lat doświadczeń oraz praktyki inżynierskiej poradniki i podręczniki do projektowania oraz publikacje typu case study opisujące projekty zrealizowane dzięki naszym rozwiązaniom.

Korzystanie z oprogramowania Designer 3.0 jest bezpłatne, dostępne po zarejestrowaniu się i zalogowaniu na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Designer3.0

Zapraszamy do korzystania z Designer 3.0 i zachęcamy do kontaktu!

Designer 3.0: platforma dla sektora inżynierii lądowej i wodnej w nowej odsłonie – więcej funkcjonalności i aż trzy moduły obliczeniowe.

Wróć