FloodWarden: nowość w ofercie przeciwpowodziowej Grupy Pietrucha

FloodWarden: nowość w ofercie przeciwpowodziowej Grupy Pietrucha

Materiały prasowe

Grupa Pietrucha rozszerza ofertę przeciwpowodziową o winylowe, mobilne bariery FloodWarden, które za przystępną cenę pozwalają szybko i skutecznie zapobiegać skutkom zalania, chroniąc obiekty mieszkalne, handlowe i przemysłowe przed żywiołem. System FloodWarden zapewnia najwyższej jakości ochronę przeciwpowodziową przy znacznie niższych kosztach, w porównaniu z innymi dostępnymi rozwiązaniami opartymi na budowie modułowej. To również nowoczesna i skuteczna alternatywa dla doraźnych rozwiązań, takich jak worki z piaskiem czy zapory z drewna.

Zmiany klimatyczne są faktem. Jednym z ich skutków jest zwiększenie ilości i gwałtowności opadów nawalnych oraz wzrost ryzyka powodzi opadowych. Zachodzące zmiany klimatyczne wskazują tendencje w kierunku wzrostu występowania intensywnych, krótkotrwałych i niszczycielskich opadów powodujących powodzie. Na lokalne podtopienia spowodowane nawałnicami szczególnie narażone są tereny zurbanizowane.

Bezpieczeństwo i skuteczna ochrona za przystępną cenę

FloodWarden to lekki i prosty w montażu mobilny system przeciwpowodziowy, ale o niższej cenie zakupu w porównaniu z innymi dostępnymi rozwiązaniami opartymi na budowie modułowej. FloodWarden wypełnia lukę między tradycyjnymi i mało skutecznymi workami z piaskiem (dodatkowo ciężkimi i czasochłonnymi w przygotowaniu) a drogimi systemami mobilnymi.

Elementy systemu są wykonane z kompozytu PVC i hybrydowych włókien ciągłych szklanych, odpowiednio połączonych w celu wzmocnienia wytrzymałości, sztywności i trwałości profili. Dzięki tej technologii, uzyskano produkt wytrzymałościowo porównywalny z lekkimi konstrukcjami stalowymi, przy zachowaniu ceny, wagi i odporności na czynniki atmosferyczne, jakie oferuje PVC – a więc surowiec, z którego produkowane są ramy okienne.

Błyskawiczny montaż w sytuacji kryzysowej, możliwy do przeprowadzenia samodzielnie bez dodatkowego sprzętu

Bariery FloodWarden składają się z mocowanych na stałe słupków mocujących i dopasowanych do nich wsuwanych poziomo belek zaporowych, montowanych wyłącznie w razie zaistnienia zagrożenia. Pod naporem wody, system dodatkowo się doszczelnia. Zaletą systemu jest jego lekka waga i nieskomplikowany, szybki montaż, który nie wymaga korzystania z profesjonalnej pomocy.

Idealnie dopasowany do potrzeb klienta

Szeroka oferta metod montażu słupków mocujących oraz wysokości zabezpieczenia umożliwiają indywidualne dostosowanie systemu do potrzeb klienta. FloodWarden jest produkowany na zamówienie z możliwością wykonania prowadnic we wskazanym przez klienta kolorze.

więcej: www.floodwarden.com

Wróć