From Poland with Love to Rwanda

From Poland with Love to Rwanda

Materiały prasowe

Grupa Pietrucha uczestniczyła w projekcie zakupu specjalistycznego samochodu dla ponad stu czterdzieściorga podopiecznych Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w rwandyjskim mieście Kibeho. Projekt miał swój finał 19 lipca 2018.

Zaczęło się od wypadku
Pomysł akcji narodził się pod koniec zeszłego roku, podczas misji gospodarczej do Rwandy, organizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu przy wsparciu Grupy Pietrucha. Po oficjalnym programie biznesowym, pojechaliśmy do misji przy Sanktuarium Matki Bożej Słowa w Kibeho, gdzie przywitała nas tam grupa niewidomych i słabowidzących dzieci, które specjalnie dla nas przygotowały pokaz taneczny.

Wkrótce okazało się, że pilną potrzebą, jest samochód do podróży do m.in do szpitala okulistycznego z podopiecznymi Ośrodka, a także po zaopatrzenie. Nie jest łatwo dotrzeć do Kibeho a poprzednie auto - wysłużona Toyota Land Cruiser - zostało skasowane w 2016 r. w wypadku drogowym, w którym zginęła założycielka misji, siostra Rafaela Nałęcz.

Dopisujemy szczęśliwe zakończenie…
Koszt i logistyka zakupu nowego samochodu zupełnie przekraczały możliwości Ośrodka. Dlatego, pod dowództwem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, uczestnicy misji podjęli wyzwanie.
18 lipca 2018 r. Toyota z napisem „From Poland with Love to Rwanda” trafi na statek i znad Bałtyku popłynie do Afryki, gdzie w Kibeho czekają na nią wspaniałe dzieciaki.

Partnerzy projektu:
• Polska Agencja Handlu i Inwestycji
• Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz Fundacji BGK
• Ursus
• Prologus
• Toyota z Radości
• Telewizja Polska SA

Wróć