Grupa Pietrucha rozpoczyna współpracę z Powiatowym Zespołem Szkół w Błaszkach

Grupa Pietrucha rozpoczyna współpracę z Powiatowym Zespołem Szkół w Błaszkach

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia (Seneka Młodszy)

Grupa Pietrucha, polska firma rodzina działająca w Błaszkach od ponad  60 lat, otwiera swoje drzwi przed uczniami Powiatowego Zespołu Szkół w Błaszkach, dając uczniom technikum możliwość edukacji na terenie zakładu w ramach doradztwa zawodowego oraz praktyk. Od 1 września 2022, oferta praktyk obejmie również uczniów szkoły branżowej w zawodzie operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Ze względu na działające w regionie liczne zakłady produkcyjne zatrudniające tego typu specjalistów, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych jest atrakcyjnym
i perspektywicznym zawodem, poszukiwanym na rynku pracy województwa łódzkiego. Grupa Pietrucha, polska firma rodzinna z siedzibą w Błaszkach od ponad 30 lat rozwija technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych, znajdujące zastosowane w inżynierii wodnej oraz lądowej. Posiadane doświadczenie, własne zaplecze badawczo-rozwojowe i najlepsze standardy zarządzania sprawiają, że przedsiębiorstwo należy do światowej czołówki producentów rozwiązań geotechnicznych i hydrotechnicznych, które wyróżnia trwałość, konkurencyjna cena, estetyczny wygląd i niski ślad węglowy. W skład grupy wchodzą zakłady produkcyjne w Polsce i na Filipinach oraz spółki handlowe i usługowe.

"Szkoła w ciągu ostatnich kilkunastu lat udowodniła, że jest otwarta na zmiany i na nowe działania. Wszystko zaczęło się od przekształcenia w 2008r Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Błaszkach w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach. Powstanie Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Technikum  poszerzyło ofertę edukacyjną i otworzyło furtkę na świat wielu uczniom. Cieszy nas fakt, że ciągle się rozwijamy i odpowiadamy na potrzeby rynku pracy i lokalnych pracodawców. Dzięki podjętej współpracy z  Grupą Pietrucha w Branżowej Szkole I stopnia w Błaszkach proponujemy z dniem 01.09. 2022r  kształcenie w zawodzie "Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych". Na wykwalifikowanych  pracowników w tej branży jest istotne zapotrzebowanie zarówno na krajowym jak i łódzkim rynku pracy." - powiedziała Jadwiga Napieralska, Dyrektor PZS w Błaszkach.

W zakładach produkcyjnych  Grupy Pietrucha w Błaszkach są wytwarzane profile geotechniczne i geosyntetyki, wykorzystywane w projektach hydrotechnicznych związanych ze zwalczaniem i zapobieganiem skutkom zmian klimatu, jak również w przedsięwzięciach z zakresu  budownictwa drogowego i kolejowego. Ofertę grodzic winylowych i hybrydowych oraz georusztów o sztywnych węzłach, uzupełniają mobilne zapory przeciwpowodziowe, kompozytowe systemy tarasowe i winylowe ogrodzenia farmerskie. Proces produkcyjny odbywa się zgodnie z certyfikatem ISO 2001:2015.

Grupa Pietrucha aktywnie wspiera badania naukowe z zakresu inżynierii lądowej i wodnej, współpracując z wiodącymi ośrodkami akademickimi. Jest partnerem naukowym i technologicznym wielu uczelni, m. in. Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. Firma zapewnia swoim pracownikom atrakcyjne możliwości rozwoju zawodowego, zdobywania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji na specjalistycznych szkoleniach, kursach oraz w systemie studiów.

„Jesteśmy wdzięczni za okazane zaufanie i możliwość udziału w projekcie, który daje młodym ludziom możliwość rozwoju zawodowego i znalezienia atrakcyjnej pracy. Nasze rodzinne przedsiębiorstwo od ponad 60 lat jest mocno związane z Błaszkami, dlatego z pełnym zaangażowaniem będziemy wspierać inicjatywę, która poszerza ofertę edukacyjną, pielęgnuje przywiązanie do miejsca zamieszkania i promuje lokalny patriotyzm.” – powiedział Jerzy Pietrucha, Prezes Zarządu Grupy Pietrucha.

Wróć