Grupa Pietrucha w 100% stawia na OZE - kolejny krok na drodze do zeroemisyjności

Grupa Pietrucha w 100% stawia na OZE - kolejny krok na drodze do zeroemisyjności

Materiały prasowe

Grupa Pietrucha, osiągnęła 100% udziału zielonej energii w całkowitym zużyciu energii elektrycznej wykorzystywanej w procesach produkcyjnych i operacyjnych. Energia służąca do wytwarzania przyjaznych dla środowiska, niskoemisyjnych profili geotechnicznych, geosyntetyków i rozwiązań do walki ze skutkami zmian klimatycznych będzie się w całości opierać o własne, naturalne źródła energii wiatrowej. 

Grupa Pietrucha jest polskim przedsiębiorstwem rodzinnym z ponad 60-letnią historią, specjalizującym się w produkcji i dystrybucji nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska i niskoemisyjnych rozwiązań geoinżynieryjnych i hydrotechnicznych, wykorzystywanych na całym świecie w projektach infrastrukturalnych oraz przedsięwzięciach mających na celu zapobieganie skutkom zmian klimatycznych, w tym przeciwdziałanie suszom i ochrona przed powodzią.

Zapobieganie zmianom klimatu i minimalizowanie ich negatywnego wpływu na środowisko, jako jedne z globalnych priorytetów, doskonale wpisują się również w nasz profil działalności, polegający na dostarczaniu rozwiązań wykorzystywanych w projektach z zakresu retencjonowania wód gruntowych oraz zapobiegania suszom i powodziom. Musimy podejmować odważne decyzje ratujące środowisko naturalne w sposób, który prowadzi do zrównoważonego rozwoju. To nasza odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń.” – powiedział Jerzy Pietrucha, CEO, przedstawiciel trzeciego pokolenia rodzinnych przedsiębiorców.

Przyjazne dla środowiska produkty o niższym śladzie węglowym i zrównoważone procesy zasilane zieloną energią

Grupa Pietrucha jest nowoczesnym polskim przedsiębiorstwem rodzinnym założonym w 1960 roku, specjalizującym się w wytwarzaniu i dystrybucji najwyższej jakości zaawansowanych i innowacyjnych produktów z tworzyw sztucznych o szerokim zastosowaniu w sektorze inżynierii lądowej i wodnej. Ofertę grodzic winylowych i hybrydowych oraz specjalistycznych georusztów o sztywnych węzłach, uzupełniają mobilne systemy zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Proces produkcyjny w zakładach Grupy Pietrucha odbywa się zgodnie z normą ISO 9001:2015 i jest częściowo realizowany w obiegu zamkniętym z wykorzystaniem surowców pochodzących z recyklingu.

Rozwiązanie i produkty oferowane przez Grupę Pietrucha znajdują szerokie zastosowanie w niemal 40 krajach na 5 kontynentach, szczególnie w regionach wrażliwych na wpływ globalnych zmian klimatycznych. W skład Grupy wchodzą trzy zakłady produkcyjne w Polsce i na Filipinach, spółki handlowe i usługowe.

Wróć