• Strona główna >
  • Aktualności >
  • Aktualności >
  • Inauguracja sal dydaktycznych sygnowanych marką Pietrucha na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

Inauguracja sal dydaktycznych sygnowanych marką Pietrucha na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

Inauguracja sal dydaktycznych sygnowanych marką Pietrucha na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

W dniu 27 lutego 2023 na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej odbyła się inauguracja pracy sal dydaktycznych 431 i 432, sygnowanych marką Pietrucha. Uroczystość została połączona wykładem poświęconym wykorzystaniu grodzic winylowych w projektach związanych z gospodarką wodną.

Grupa Pietrucha, polskie przedsiębiorstwo rodzinne z ponad 60-letnią historią, działające w sektorze inżynierii lądowej i wodnej, sfinalizowała kolejny projekt w ramach umowy o współpracy z Politechniką Warszawską. 27 lutego przedstawiciele firmy oraz kierownictwo Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW uroczyście zainaugurowali pracę sali dydaktycznej 431 i 432, sygnowanych marką Pietrucha.

W ramach projektu wyremontowano i zmodernizowano pomieszczenia sal dydaktycznych oraz przylegającą do nich część korytarza. Pracownie, które będą służyły studentom i kadrze wykładowców do codziennych wykładów i ćwiczeń, wyposażone zostały w zestawy materiałów dydaktycznych, związanych z zastosowaniem rozwiązań Grupy Pietrucha dla inżynierii lądowej i wodnej. W materiałach szczególny nacisk położono ekologiczne walory produktów z portfela Grupy Pietrucha, m.in. ich niski ślad węglowy oraz wpływ na otoczenie.

Uroczystość została połączona z wykładem, poświęconym innowacyjnym aplikacjom grodzic winylowych w projektach związanych z gospodarką wodną. W ramach spotkania ze studentami, mgr inż. Dawid Jasiński, Business Development Manager, zaprezentował  podstawowe różnice między grodzicami winylowymi i stalowymi w kontekście projektowania konstrukcji, omówił typy budowli retencyjnych i przedstawił przykłady projektów wykorzystujących grodzice winylowe w projektach hydrotechnicznych.

Grupa Pietrucha specjalizuje się w produkcji rozwiązań geotechnicznych dla sektora inżynierii lądowej i wodnej, mających zastosowanie w projektach budowy infrastruktury komunikacyjnej, przeciwpowodziowej, systemów retencji wodnej, umacniania brzegów rzek i zbiorników wodnych. Produkowane przez Grupę Pietrucha grodzice winylowe, georuszty i modułowe bariery przeciwpowodziowe są dystrybuowane do ponad 40 krajów. Spółka stale pracuje nad tworzeniem i wdrażaniem innowacyjnych technologii i nowych lub znacznie udoskonalonych produktów.

Grupa Pietrucha aktywnie wspiera badania naukowe z zakresu inżynierii lądowej i wodnej, współpracując w tym zakresie z licznymi ośrodkami akademickimi. Jest partnerem wiodących uczelni technicznych, w tym Politechniki Łódzkiej, Politechniki Śląskiej, Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, współpracuje również z jednostkami badawczymi, m.in. Śląskim Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego i Siecią Badawczą Łukasiewicz. 

Wróć