Kolejna inwestycja Grupy Pietrucha na Filipinach: rozbudowa zakładu i dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych

Kolejna inwestycja Grupy Pietrucha na Filipinach: rozbudowa zakładu i dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych

 

Grupa Pietrucha, polska firma rodzinna z ponad 60-letnią historią, sfinalizowała kolejny etap projektu inwestycyjnego na Filipinach, w ramach którego uruchomiono nową linię produkcji grodzic winylowych. Dzięki tej inwestycji oferta wytwarzanych w zakładzie w Mariveles produktów została poszerzona o trzy nowe rodzaje profili.

 

Grupa Pietrucha zainwestowała w Mariveles na Filipinach w październiku 2016 roku. W ramach joint-venture z filipińskim partnerem Design Science, rodzinną firmą inżynieryjną, założoną w 1981, w strefie ekonomicznej Bataan uruchomiono fabrykę geotechnicznych profili termoplastycznych, wykorzystywanych m.in. w projektach związanych z zapobieganiem zmianom klimatu. Zakład produkcyjny zaopatruje rynki Azji Południowo-Wschodniej i Australii. Inwestycja w Mariveles była pierwszą tego typu polską inwestycją na Filipinach.

 

Potencjał, konkurencyjność i dostęp do nowych projektów

 

Grodzice winylowe to przyjazna dla środowiska, lekka i niezwykle trwała alternatywa dla tradycyjnych materiałów, takich jak stal, beton czy drewno. Stosowane są do modernizacji infrastruktury przeciwpowodziowej, budowy wałów przeciwpowodziowych, zabezpieczania brzegów zbiorników wodnych, ochrony skarp i osuwisk, a także przy budowie obiektów hydrotechnicznych związanych z retencjonowaniem wód.

 

25 kwietnia 2022 roku Grupa Pietrucha otworzyła nowy rozdział w swojej ekspansji na Filipinach. Dzięki uruchomieniu dodatkowej linii produkcyjnej fabryka w Mariveles będzie wytwarzać trzy dodatkowe rodzaje profili i uzyska dostęp do nowych, kompleksowych projektów realizowanych w regionie ASEAN, Australii i Oceanii. Nowe profile znajdą m.in. zastosowanie w projektach polegających na budowie szczelnych ścian przeciwfiltracyjnych w gruncie, których zadaniem jest zapobieganie migracji wody. Dzięki wysokiej wytrzymałości i szerokości profile mogą być wprowadzane na znacznie większe głębokości a, ich montaż jest szybszy. Pierwsza partia nowych profili pojedzie do Rodriguez Rizal, Filipiny.

 

Cieszymy się, że udało nam się z sukcesem zakończyć rozbudowę projektu na Filipinach, pomimo licznych zawirowań wynikających z wyzwań ostatnich kilkunastu miesięcy. Podstawowym założeniem strategii Grupy Pietrucha jest organiczny rozwój i konsekwentna budowa stabilnej, międzynarodowej pozycji firmy, poprzez wykorzystanie pełni potencjału w zakresie parku technologicznego, jak i kapitału ludzkiego. W Europie Grupa posiada ugruntowaną pozycję i rozbudowaną sieć dystrybucji, więc nasza uwaga skupia się obecnie na rynkach Bliskiego Wschodu Azji i Afryki. – skomentował Jerzy Pietrucha, Prezes Zarządu

 

Proudly Polish, Truly International

 

Przedsiębiorstwo jest przykładem firmy posiadającej wąską specjalizację, która wykorzystuje innowacje do zwiększania atrakcyjności oferty i przewagi nad konkurentami. Mała chłonność krajowego rynku na niszowe produkty sprawia, że takie firma bardzo dynamicznie rozwija się za granicą, mogąc szybciej reagować na rynkowe zmiany i sprawniej dopasowywać się do oczekiwań klientów. Produkty i rozwiązania Grupy Pietrucha znajdują zastosowanie w 40 krajach na 5 kontynentach.

 

Przyjazne dla środowiska produkty o niższym śladzie węglowym i zrównoważone procesy zasilane zieloną energią

 

Grupa Pietrucha jest nowoczesnym polskim przedsiębiorstwem rodzinnym założonym w 1960 roku, specjalizującym się w wytwarzaniu i dystrybucji najwyższej jakości zaawansowanych i innowacyjnych produktów z tworzyw sztucznych o szerokim zastosowaniu w sektorze inżynierii lądowej i wodnej. Ofertę grodzic winylowych i hybrydowych oraz specjalistycznych georusztów o sztywnych węzłach, uzupełniają mobilne systemy zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Proces produkcyjny w zakładach Grupy Pietrucha odbywa się zgodnie z normą ISO 9001:2015 i jest częściowo realizowany w obiegu zamkniętym z wykorzystaniem surowców pochodzących z recyklingu. 100 proc. energii wykorzystywanej do wytwarzania przyjaznych dla środowiska, niskoemisyjnych profili geotechnicznych, geosyntetyków i rozwiązań do walki ze skutkami zmian klimatycznych będzie się w całości opierać o własne, naturalne źródła energii wiatrowej.

 

Wróć