Pionierska inwestycja Grupy Pietrucha na Filipinach

Pionierska inwestycja Grupy Pietrucha na Filipinach

  • Pierwsza polska inwestycja realizująca projekt greenfield na Filipinach
  • Pierwsze polsko-filipińskie joint-venture w sektorze inżynierii lądowej i wodnej
  • Transfer technologii
  • Trzeci, obok fabryk w Ksawerowie i Błaszkach zakład produkcyjny Grupy Pietrucha

We wtorek 11 października 2016, w Bataan na Filipinach, w ramach joint-venture z filipińskim partnerem Design Science, Grupa Pietrucha uroczyście otworzyła fabrykę grodzic winylowych. To pierwsza polska inwestycja i joint-venture w sektorze inżynierii lądowej i wodnej na Filipinach oraz jeden z nielicznych transferów technologii poza granice naszego kraju. W inauguracji produkcji wzięła udział reprezentacja rządów Polski i Filipin, przedstawiciele władz regionalnych, urzędów i instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych.

W uroczystej inauguracji fabryki wzięła udział delegacja rządów obydwu państw: Pani Joanna Wronecka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych,  Pan Ceferino Rodolfo, Minister Gospodarki, Ambasadorowie Polski i Filipin, przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, przedstawiciele władz i organów samorządowych regionu Bataan, reprezentacja organizacji biznesowych oraz przedstawiciele biznesu, w tym polonijnego.

Grupa Pietrucha to międzynarodowe przedsiębiorstwo produkcyjne, handlowe i usługowe o globalnym zasięgu i ugruntowanej pozycji w sektorze inżynierii lądowej i wodnej. Pietrucha Manufacturing Philippines wpisuje się w długofalową strategię rozwoju, która zakłada dalszą ekspansję na światowych rynkach, szczególnie w regionach narażonych na skutki zmian klimatycznych. Fabryka została zaprojektowana z myślą o dynamicznym rozwoju Grupy Pietrucha i  wzmocnieniu łańcucha dostaw i logistyki na jednym z naszych podstawowych i najszybciej rozwijających się rynków.” powiedział Jerzy Pietrucha, Prezes Zarządu Grupy Pietrucha.

Pietrucha Manufacturing Philippines, to joint-venture z lokalnym partnerem Design Science Inc., koncernem działającym w sektorze inżynieryjnym na Filipinach.

“Dziękuję Grupie Pietrucha za te wszystkie lata niezawodnej partnerskiej współpracy,  odwagi w wyznaczaniu najbardziej ambitnych celów i wzajemnego szacunku. Pietrucha Manufacturing Philippines, bezprecedensowe przedsięwzięcie w historii polsko-filipińskich relacji biznesowych, otwiera nowy rozdział naszej współpracy. Głęboko wierzę w ogromny potencjał naszego joint-venture. Fabryka w Bataan, oprócz zaopatrywania dynamicznie rosnącego rynku krajowego, będzie stanowić bazę eksportową do naszych sąsiadów z regionu Azji Południowo-Wschodniej” Roberto S. Tenchavez, założyciel Design Science, Inc.

Pionierska inwestycja

Inwestycja Grupy Pietrucha jest pierwszą polską inwestycją w sektor inżynierii lądowej i wodnej na Filipinach, pierwszym joint-venture realizującym projekt greenfield i jednym z nielicznych transferów technologii. Wartość inwestycji wyniosła 2 mln USD a inwestycja zyskała oficjalny status „pionierskiej”.

Fabryka otwierana w Mariveles będzie zaopatrywać rynki Azji Południowo-Wschodniej w specjalistyczne profile techniczne wykorzystywane przez sektor inżynierii lądowej i wodnej m.in. w budownictwie cywilnym i przemysłowym i projektach hydrotechnicznych. Grodzice winylowe produkowane przez Grupę Pietrucha są przyjazną dla środowiska, oszczędną, lekką, nowoczesną i niezwykle wytrzymałą alternatywą dla tradycyjnych materiałów, takich jak stal, drewno czy beton. Znajdują zastosowanie m.in. przy wzmacnianiu wałów przeciwpowodziowych, regulacji brzegów rzek i innych zbiorników wodnych, budowie ścianek szczelnych.


Strategiczna lokalizacja

Firma wybrała Filipiny ze względu na strategiczne, dogodne pod względem logistycznym położenie oraz ogromny potencjał gospodarczy tego kraju. Zakład produkcyjny jest usytuowany z specjalnej strefie ekonomicznej Freeport Area of Bataan.

„Cieszy nas inwestycja Grupy Pietrucha, pierwszy tego typu polski projekt zrealizowany w sektorze wytwórczym na Filipinach. Jesteśmy dumni, że tak solidny inwestor, po przeanalizowaniu różnych rynków Azji Południowo-Wschodniej, ostatecznie wybrał Filipiny, jako lokalizację dla swojego przedsięwzięcia. Decyzja ta świadczy o atrakcyjności Filipin jako miejsca inwestycji dla polskich inwestorów chcących rozwinąć swoją działalność w tym rejonie świata. Mam ogromną nadzieję, że swoją pionierską inwestycją, Grupa Pietrucha przetrze szlaki pozostałym inwestorom, co zaowocuje kolejnymi projektami i transferami technologii do naszego kraju.” - powiedziała Patricia Ann V. Paez, Ambasador Republiki Filipin w Polsce

Promocja polskiej gospodarki i współpracy międzynarodowej


Pietrucha Manufacturing Philippines to również doskonały przykład międzynarodowej współpracy gospodarczej, sprzyjającej promocji polskiej przedsiębiorczości i polskich marek na arenie międzynarodowej.

Grupa Pietrucha

Grupa Pietrucha to nowocześnie zarządzane, konkurencyjne i innowacyjne polskie przedsiębiorstwo z ponad 55 letnią historią, specjalizujące się w wytwarzaniu i dystrybucji najwyższej klasy zaawansowanych produktów z tworzyw sztucznych o bardzo szerokim zastosowaniu w sektorze inżynierii lądowej i wodnej. Ofertę grodzic winylowych i kompozytowych oraz specjalistycznych georusztów o sztywnych węzłach, uzupełniają mobilne systemy przeciwpowodziowe IBS. Na całym świecie, Grupa oferuje swoim odbiorcom kompleksową obsługę na każdym etapie projektu - od doradztwa technicznego i wsparcia projektowego, po transport, wykonawstwo, montaż i nadzór prac budowlanych.

Grupa Pietrucha obsługuje 3500 klientów w 34 krajach na 5 kontynentach.

Design Science Inc.

Design Science Incorporated (DSI) jest wiodącą filipińską firmą działającą w sektorze inżynierii lądowej i wodnej, założoną przez Roberto S. Tenchaveza w 1981. DSI oferuje profesjonalne usługi projektowe, inżynieryjne i architektoniczne, wykonuje analizy, raporty i audyty energetyczne. Świadczy usługi generalnego wykonawstwa w kompleksowych projektach infrastrukturalnych. DSI ma ogromne doświadczenie w realizacji projektów publiczno-prywatnych, szczególnie w systemie BOT (build-operate-transfer), związanych m.in. z budową autostrad i dróg ekspresowych. Od 1993, grupa DSI z sukcesem rozwija swoją działalność w sektorach telewizji kablowej, telekomunikacji, gastronomii i budownictwie cywilnym.

Wróć