Publikacje

Montaż długich grodzic winylowych - nasze doświadczenia

Grodzice winylowe jako materiał budowlany znane są już od końcówki lat 80, zostały wymyślone w USA, gdzie już dawno zdobyły uznanie jako produkt niezawodny w branży hydrotechnicznej, dodatkowo użycie ich zapewnia wymierne korzyści finansowe w porównaniu do innych produktów opartych na materiałach typu beton, stal, drewno lub kompozyt.

Wielu specjalistów z branży zapewne słyszało już nie raz o grodzicach wykonanych z PVC, lecz większości ten typ materiału budowlanego kojarzy się z rozwiązaniem, o bardzo wąskim zakresie zastosowań. Owszem, są trwałe, nie korodują, są niewrażliwe na większość substancji chemicznych ale wątpliwości odnoszą się głównie do ograniczeń związanych z montażem.

W branży budownictwa istnieje przeświadczenie, że budowa konstrukcji z wykorzystaniem grodzic winylowych wiąże się z kłopotami takimi jak, pękanie profili, trudność w pogrążaniu przy trudnych warunkach gruntowych, niemożność pogrążania dłuższych profili w gruncie.

Grupa Pietrucha produkuje grodzice winylowe od 2007 roku. Nie da się zaprzeczyć, że na początku rozwoju tego produktu borykaliśmy się z wieloma problemami, szczególnie w robotach wykonawczych. Jednakże, te lata doświadczeń i tysiące ukończonych projektów doprowadziły nas do tego, że obecnie możemy zaoferować klientom produkt który dzięki dopracowanej niemal do perfekcji technologii montażu, możemy zastosować wszędzie tam gdzie moglibyśmy użyć grodzic stalowych. Oczywiście, dalej się rozwijamy i mamy wiele pomysłów na to jeszcze bardziej ułatwić montaż grodzic i sprawić, że ta technologia stanie się jeszcze bardziej przyjazna wszystkim zainteresowanym stronom- inwestorom, projektantom oraz wykonawcom.

Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma projektami gdzie zostały użyte grodzice winylowe o długościach powyżej 8m a ich montaż okazał się bezproblemowy, pomimo ciężkich warunków gruntowych.

Nie da się zaprzeczyć, że na początku rozwoju tego produktu borykaliśmy się z wieloma problemami, szczególnie w robotach wykonawczych. Jednakże, te lata doświadczeń i tysiące ukończonych projektów doprowadziły nas do tego, że obecnie możemy zaoferować klientom produkt który dzięki dopracowanej niemal do perfekcji technologii montażu, możemy zastosować wszędzie tam gdzie moglibyśmy użyć grodzic stalowych.

Wróć